fbpx
Movie ON, film ślubny, filmowanie ślubów

Jak znaleźć idealnego kamerzystę na ślub?

Kamerzysta na ślubie to bardzo ważna sprawa. W końcu to on pomoże Wam odświeżyć wspomnienia za kilkadziesiąt lat. Jego dzieło pokażecie dzieciom, gdy będą chciały zobaczyć, jaką suknię miała mamusia, koleżankom babci, by mogły zobaczyć, jak ta wnusia wyrosła! Film z wesela będzie najwspanialszą pamiątką po dniu, który zdarza się tylko raz. Od kamerzysty zależy, co będziecie oglądać, ale od Was – kto dostanie przywilej uwiecznienia emocji, wzruszeń, tańców i słów zmieniających życie. Jak więc znaleźć idealnego kamerzystę ślubnego?

  1. Zanim zaczniecie szukać…

Zastanówcie się, czego oczekujecie. Czy chcecie pięciogodzinnego filmu, na którym zostanie zarejestrowane absolutnie wszystko, łącznie z podawaniem posiłków i życzeniami od każdego gościa, czy godzinnego seansu przypominającego najważniejsze momenty tego dnia: first look, przysięga, zabawa z najbliższymi. A może wystarczy Wam dziesięciominutowy teledysk z esencją tego, co działo się w najważniejszym dla Was dniu? Każda z tych opcji ma zarówno zalety, jak i wady. Pamiętajcie, że pieniądze na kamerzystę ślubnego wydajecie raz w życiu, ale oglądanie filmu nie powinno Wam się znudzić po pierwszym obejrzeniu! Gdy już znacie swoje oczekiwania…

  1. …pytajcie!

Branża ślubna poleceniami stoi! Jeśli komuś nie podobała się współpraca z kamerzystą, nie oznacza, że Wam także się nie spodoba – i odwrotnie. Czytajcie wnikliwie opinie zarówno na forach ślubnych, jak i stronach poszczególnych usługodawców. Zwróćcie uwagę nie tylko na to, czy film zachwycił Parę Młodą i jej rodzinę, lecz także na opis zachowania filmowców w pracy: czy w trakcie uroczystości ingerowali w zachowania Pary Młodej (nie chcielibyście pewnie powtarzać wchodzenia do sali, bo ujęcie nie wyszło), czy potrafią się ubrać i zachować stosownie do okazji (nie wymagajcie fraków, ale dresy nie najlepiej wyglądają wśród balowych sukienek), jak reagowała na nich rodzina (jeśli goście nie zauważyli ich obecności lub babcia powiedziała, że to takie dobre dzieci, dodajcie ich do swojej listy!). Nie chcemy się chwalić, ale Babcie naszych wspaniałych Par bardzo nas lubią i zawsze dostajemy sygnały, że nasze filmy je wzruszają 😊. To detale, ale bardzo wpływają na to, jak będziecie się czuć podczas ślubu w obecności nieznanych Wam osób.

  1. Oglądajcie!

Niby to oczywista oczywistość – jak mawiał klasyk – ale warto o tym przypomnieć. Idealny kamerzysta ślubny musi robić idealne filmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w sieci jest pełno teledysków, które oszałamiają, ale nigdy na ich podstawie nie podpisujcie umowy. Gdy już któryś z filmowców przejdzie etap opinii, spotkajcie się z nim i poproście, by pokazał Wam filmy, które dostają Pary Młode. Zobaczcie, jak nagrane są najważniejsze momenty dnia i przysięga, jak wyeksponowani są bohaterowie, czy obraz i dźwięk są synchroniczne i czy po prostu Wam się to podoba. To też doskonała okazja, by zastanowić się, ilu operatorów kamery potrzebujecie. Każda dodatkowa para rąk i oczu to dodatkowa perspektywa (ale też nie przesadzajmy, dwie osoby wystarczą, by uchwycić najważniejsze momenty). Jeśli zastanawiacie się, jaka opcja będzie dla Was idealna, to zachęcamy do przeczytania TEGO wpisu.

 

  1. Pogadajcie

Tu nic specjalnego nie musicie robić. Po prostu zastanówcie się, jakie emocje towarzyszyły spotkaniu z Waszym potencjalnym kamerzystą. Czy dobrze Wam się rozmawiało? Słuchał Was uważnie? Czy odpowiadał na pytania? Opowiadał o swoim doświadczeniu? Czy ta opowieść była bardziej przechwałką, czy może dzięki niej wiecie, czego spodziewać się nie tylko po kamerzyście, ale po całym, tak pełnym emocji, dniu? My już od pierwszego spotkania stawiamy na to, żebyście czuli się przy nas swobodnie, dlatego od wejścia mówmy sobie po imieniu 😊. W końcu mamy spędzić razem najważniejszy dzień Waszego życia, będziemy towarzyszyć w najintymniejszych momentach, dlatego zależy nam, byście się nas nie krępowali i czuli jak ze starymi znajomymi. Umówmy się na kawę i porozmawiajmy o tym, co chcecie wspominać po latach. Napiszcie do nas na film@movieon.pl lub wejdźcie w zakładkę KONTAKT.

  1. Dogadajcie się, ale na piśmie

Jeśli kamerzysta ślubny nie chce podpisać umowy, uciekajcie. Umowa to zabezpieczenie nie tylko dla Was, ale też dla usługodawcy. Nie chcielibyście zostać bez filmu, ponieważ kamerzysta zmienił cenę już po weselu, prawda? Słyszeliśmy też przerażające historie, w których filmowiec informuję Parę Młodą w przeddzień imprezy o tym, że niestety nie przyjedzie. W dodatku robi to e-mailowo. Żaden rozsądny usługodawca nie zarezerwuje też terminu bez zobowiązań ze strony Pary Młodej (nie chodzi tu tylko o wpłacenie zadatku lub zaliczki, lecz także o choćby miejsce uroczystości). Przygotowaliśmy krótki poradnik, na co zwrócić uwagę, podpisując umowę z kamerzystą weselnym. (ZOBACZ WPIS) Skorzystajcie z niego, by nic Was nie zaskoczyło w tym ważnym dniu.

Mamy nadzieję, że dzięki temu poradnikowi znajdziecie idealnego kamerzystę ślubnego, a film, który od niego otrzymacie, będziecie oglądać wielokrotnie. Ufajcie nie tylko opiniom znajomych i internautów, lecz także – a może przede wszystkim – swojej intuicji. Ona Wam podpowie, czy to będzie udana współpraca.

Movie ON film ślubny kamerzysta ślubny

Marzysz o pięknym filmie, który odda wszystkie emocja Waszego  Ślubu? Zapoznaj się z naszymi filmami, zajrzyj na zakładkę O NAS, sprawdź też koniecznie nasze recenzje od Par. Zachęcamy do skontaktowania się z nami. Przekażemy Wam szczegółową ofertę oraz bardzo chętnie umówimy się z Wami na niezobowiązujące spotkanie. Porozmawiamy o tym co planujecie, a my opowiemy więcej o tym jak pracujemy.

Zobacz również na blogu:

MOVIE ON