fbpx
Kopia Jak wybrać kamerzystę na ślub

Jak znaleźć idealnego kamerzystę na ślub?

Kamerzysta na ślubie to bardzo ważna sprawa. W końcu to on pomoże Wam odświeżyć wspomnienia za kilkadziesiąt lat. Jego dzieło pokażecie dzieciom, gdy będą chciały zobaczyć, jaką suknię miała mamusia, koleżankom babci, by mogły zobaczyć, jak ta wnusia wyrosła! Film z wesela będzie najwspanialszą pamiątką po dniu, który zdarza się tylko raz. Od kamerzysty zależy, co będziecie oglądać, ale od Was – kto dostanie przywilej uwiecznienia emocji, wzruszeń, tańców i słów zmieniających życie. Jak więc znaleźć idealnego kamerzystę ślubnego?

Zanim zaczniecie szukać…

Zastanówcie się, czego oczekujecie. Czy chcecie pięciogodzinnego filmu, na którym zostanie zarejestrowane absolutnie wszystko, łącznie z podawaniem posiłków i życzeniami od każdego gościa, czy godzinnego seansu przypominającego najważniejsze momenty tego dnia: first look, przysięga, zabawa z najbliższymi. A może wystarczy Wam dziesięciominutowy teledysk z esencją tego, co działo się w najważniejszym dla Was dniu? Każda z tych opcji ma zarówno zalety, jak i wady. Pamiętajcie, że pieniądze na kamerzystę ślubnego wydajecie raz w życiu, ale oglądanie filmu nie powinno Wam się znudzić po pierwszym obejrzeniu! Gdy już znacie swoje oczekiwania…

 

…pytajcie!

Branża ślubna poleceniami stoi! Jeśli komuś nie podobała się współpraca z kamerzystą, nie oznacza, że Wam także się nie spodoba – i odwrotnie. Czytajcie wnikliwie opinie zarówno na forach ślubnych, jak i stronach poszczególnych usługodawców. Zwróćcie uwagę nie tylko na to, czy film zachwycił Parę Młodą i jej rodzinę, lecz także na opis zachowania filmowców w pracy: czy w trakcie uroczystości ingerowali w zachowania Pary Młodej (nie chcielibyście pewnie powtarzać wchodzenia do sali, bo ujęcie nie wyszło), czy potrafią się ubrać i zachować stosownie do okazji (nie wymagajcie fraków, ale dresy nie najlepiej wyglądają wśród balowych sukienek), jak reagowała na nich rodzina (jeśli goście nie zauważyli ich obecności lub babcia powiedziała, że to takie dobre dzieci, dodajcie ich do swojej listy!). Nie chcę się chwalić, ale Babcie moim wspaniałych Par bardzo nas lubią i zawsze dostajemy sygnały, że nasze filmy je wzruszają 😊. To detale, ale bardzo wpływają na to, jak będziecie się czuć podczas ślubu w obecności nieznanych Wam osób.

 

Oglądajcie!

Niby to oczywista oczywistość – jak mawiał klasyk – ale warto o tym przypomnieć. Idealny kamerzysta ślubny musi robić idealne filmy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w sieci jest pełno teledysków, które oszałamiają, ale nigdy na ich podstawie nie podpisujcie umowy. Gdy już któryś z filmowców przejdzie etap opinii, spotkajcie się z nim i poproście, by pokazał Wam filmy, które dostają Pary Młode. Zobaczcie, jak nagrane są najważniejsze momenty dnia i przysięga, jak wyeksponowani są bohaterowie, czy obraz i dźwięk są synchroniczne i czy po prostu Wam się to podoba.  Jeśli zastanawiacie się, jaka opcja będzie dla Was idealna, to zachęcam do przeczytania TEGO wpisu.

 

Pogadajcie!

Tu nic specjalnego nie musicie robić. Po prostu zastanówcie się, jakie emocje towarzyszyły spotkaniu z Waszym potencjalnym kamerzystą. Czy dobrze Wam się rozmawiało? Słuchał Was uważnie? Czy odpowiadał na pytania? Opowiadał o swoim doświadczeniu? Czy ta opowieść była bardziej przechwałką, czy może dzięki niej wiecie, czego spodziewać się nie tylko po kamerzyście, ale po całym, tak pełnym emocji, dniu? Ja już od pierwszego spotkania stawiamy na to, żebyście czuli się przy mnie swobodnie, dlatego od wejścia mówmy sobie po imieniu 😊. W końcu mamy spędzić razem najważniejszy dzień Waszego życia, będę towarzyszyć w najintymniejszych momentach, dlatego zależy mi, byście się mnie nie krępowali i czuli jak ze starym znajomym. Umówmy się na kawę i porozmawiajmy o tym, co chcecie wspominać po latach. Napiszcie do mnie na film@movieon.pl lub wejdźcie w zakładkę KONTAKT.


Dogadajcie się, ale na piśmie!

Jeśli kamerzysta ślubny nie chce podpisać umowy, uciekajcie. Umowa to zabezpieczenie nie tylko dla Was, ale też dla usługodawcy. Nie chcielibyście zostać bez filmu, ponieważ kamerzysta zmienił cenę już po weselu, prawda? Słyszałem też przerażające historie, w których filmowiec informuję Parę Młodą w przeddzień imprezy o tym, że niestety nie przyjedzie. W dodatku robi to e-mailowo. Żaden rozsądny usługodawca nie zarezerwuje też terminu bez zobowiązań ze strony Pary Młodej (nie chodzi tu tylko o wpłacenie zadatku lub zaliczki, lecz także o choćby miejsce uroczystości). Przygotowałem krótki poradnik, na co zwrócić uwagę, podpisując umowę z kamerzystą weselnym. (ZOBACZ WPIS) Skorzystajcie z niego, by nic Was nie zaskoczyło w tym ważnym dniu.

Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi znajdziecie idealnego kamerzystę ślubnego, a film, który od niego otrzymacie, będziecie oglądać wielokrotnie. Ufajcie nie tylko opiniom znajomych i internautów, lecz także – a może przede wszystkim – swojej intuicji. Ona Wam podpowie, czy to będzie udana współpraca.

Movie ON film ślubny kamerzysta ślubny

Marzysz o pięknym filmie, który odda wszystkie emocja Waszego  Ślubu? Zapoznaj się z moimi filmami, zajrzyj na zakładkę O MNIE, sprawdź też koniecznie recenzje od Par. Zachęcam do skontaktowania się ze mną. Przekażę Wam szczegółową ofertę oraz bardzo chętnie umówię się z Wami na niezobowiązujące spotkanie. Porozmawiamy o tym co planujecie, a ja opowiem więcej o tym jak pracuję.

Zobacz również na blogu: