fbpx
na czym nie warto oszczędzać przy organizacji ślubu

Na czym nie warto oszczędzać przy organizacji ślubu i dlacego jest to film ślubny?

Dzień ślubu i wesela to dla pary młodej niezwykle szczęśliwy, ale i stresujący czas. Narzeczeni chcieliby, aby wszystko udało się, tak jak zaplanowali. Niestety, nawet najwspanialsze plany niszczy inflacja. Ceny usług ślubnych bardzo rosną i młode pary niejednokrotnie muszą podjąć trudną decyzję o cięciu kosztów. Powstaje pytanie: na czym nie warto oszczędzać, a których wydatków można uniknąć? Nic dziwnego, że nowożeńcy marzą o niezapomnianej pamiątce z tego wielkiego dnia. Czy można połączyć te marzenia z cięciem kosztów? Na pewno tak. Nie wszystkie usługi ślubne są niezbędne. Warto pamiętać o tym, że film ślubny to pamiątka na całe życie.

 

Początek wspólnej drogi (słowo "drogi" ma tu też drugie znacznie)

Dzień ślubu jest jedyny i niepowtarzalny, musi być spełnieniem marzeń obojga narzeczonych. Organizacja tego dnia to wielkie przedsięwzięcie na wiele miesięcy czy nawet lat. Pary wybierają miejsce przyjęcia, zespół muzyczny lub DJ’a, suknię, garnitur, zaproszenia. Para, która przygotowuje się do ślubu, może mieć wrażenie, że wszystkie usługi są dla nich niezbędne. Wybór produktów i usług jest ogromny i momentami przytłaczający. Ceny również. Na pewnym etapie wydaje się, że wszystko z przymiotnikiem „ślubne” jest o 50% droższe niż normalnie.
Sprawdzacie swój budżet i zaczynacie zastanawiać się co warto, a czego nie warto brać. Jesteście stałymi bywalcami aliexpress i członkami grup na fb typu „cebula deals”. Okazuję się, że jednak na niektórych produktach czy usługach nie warto oszczędzać. Znacie powiedzenie, że oszczędny płaci dwa razy? Problem w tym, że ślub jest niepowtarzalny, więc jeśli na czymś przyoszczędzicie to z konsekwencjami tego wyboru przyjdzie Wam się pogodzić.

Kamerzysta na weselu- opłacalna inwestycja

Jak się pewnie domyślacie (w końcu jesteście na blogu filmowca ślubnego) jedną z usług, na której lepiej nie oszczędzać to film ślubny. Obecnie każdy telefon wyposażony jest w dobrej jakości kamerę. Opcja, w której to znajomi nagrają dla nas przysięgę i pierwszy taniec na telefonach wydaje się więc dość kusząca. Możecie zastanawiać się, czy wynajęcie kamerzysty na wesele ma sens i czy jest to niezbędny wydatek w czasach inflacji? Niestety do zrobienia dobrego filmu nie wystarczy nowy Iphone ustawiony na opcje filmowania 4K. Film to nie tylko obraz, ale też dźwięk, a tutaj telefony nadal nie radzą sobie zbyt dobrze. Po za tym co Wam po kilkudziesięciu plikach wideo wysłanych od znajomych. Obejrzycie je następnego dnia po ślubie i zaginą gdzieś w czeluściach chmur dyskowych. Przecież żeby chciało się to oglądać to fajnie jakby ktoś usiadł do tych plików, zmontował je, dodał muzyczkę. No i tu wchodzę ja (czasem cały na biało). Przygotuję dla Was profesjonalny film pokazujący w atrakcyjny sposób cały wachlarz emocji towarzyszący Wam w tym dniu. Na tworzonym przeze mnie filmie ślubnym zobaczycie uśmiechnięte twarze Waszych bliskich, wzruszycie się przy słowach przysięgi i będziecie się głośno śmiać widząc wygłupy na parkiecie.

Nie chcemy długiego i nudnego filmu

Na tym etapie mogą pojawić się wśród Was malkontenci, którzy powiedzą coś w stylu „na co mnie oglądać przez 30 minut jak mój wujo tańczy na parkiecie z każdą młodą dziewczyną”. Obrazuję to obawy przed tym, że film ślubny może jeszcze kojarzyć się z strasznie długim i nudnym dokumentem, bogatym w żenujące momenty. No i tu znowu wchodzę ja i tłumaczę: „nie, nie, nie”. Aktualnie filmy ślubne to pro produkcje*. Dynamika, akcja, ciekawy montaż. Dzięki temu nie chcesz przewijać filmu, oglądasz go od deski do deski. A nawet jeśli nadal uważasz, że 30 minutowy film obejmujący fragmenty ceremonii i przyjęcia, w zasadzie skrót z całego dnia ślubu to dla Was za dużo, to weź pod uwagę, że film może trwać też 15 minut, lub krócej. Tak, 15 minut. Przecież wiem, że więcej czasu marnujesz oglądając memy lub relacje na instagramie.

*Oczywiści nie wszystkie filmy ślubne to pro produkcje. Wśród tych ciekawszych opcji warto rozważyć filmy Movie ON. Polecam, Adam Głuch (właściciel firmy Movie ON)

Przewaga filmu nad zdjęciami

Często słyszę „nam wystarczą tylko zdjęcia ze ślubu”.  Zdjęcia są świetną pamiątką. Możemy kilka z nich wydrukować i powiesić na ścianie, mamy album do którego zawsze można zajrzeć lub możemy sobie ustawić tapetę w telefonie. Jednak zdjęcia to tylko obraz. Mogą przywoływać emocje, ale nie będą pełnym obrazem. Film uwiecznia też dźwięk i ruch. Możecie mieć w albumie zdjęcie gdy śmiejecie się z tego jakie głupoty wygadywała Wasza świadkowa podczas przygotowań, ale możliwe, że po latach nie będziecie pamiętać o co tam dokładnie chodziło. Na filmie usłyszycie jak opowiadała o tym jak się poznaliście lub przytacza jakąś zabawną historię z Waszej znajomości. Dzięki zarejestrowanemu ruchowi po latach będziecie mogli przypomnieć sobie kroki Waszego pierwszego tańca. Kto wie, może na którąś rocznice postanowicie zrobić sequel.
Pełnie wrażeń oraz poruszenie Waszych zmysłów na różnych płaszczyznach może Wam zapewnić tylko dobrze zrealizowany film ślubny.

Film ślubny – pamiątka na lata

Pary, dla których tworzyłem film ślubny, już po obejrzeniu piszą mi że wielu momentów, które widzieli na filmie w ogóle nie pamiętają. W dniu śluby wszystko dzieje się bardzo szybko i niektóre elementy mogą umykać. Nierzadko słyszę też, że długo zastanawiali się czy warto inwestować w film ślubny. W dodatku po obejrzeniu zgodnie stwierdzają, że to był strzał w dziesiątkę i nie wybaczyli by sobie, gdyby zdecydowali inaczej. Nie wierzysz? Sprawdź ich własne słowa na mojej wizytówce google lub facebooku.

Podsumowując, przy całej gorączce przygotowań ślubnych warto pamiętać o tym, że film ślubny zagwarantuję, że Wasz najważniejszy dzień w życiu nie zostanie zapomniany. Wasze starania podczas przygotowań zostaną odpowiednio zwieńczone nagraniem, do którego będziecie chętnie i często wracać. Jeśli koszt filmu wydaje Wam się duży to proszę pamiętajcie o tym, że to inwestycja która będzie się zwracać przez całe Wasze życie.

Odtwórz wideo

Mam nadzieje, że traktujesz film ślubny jako inwestycję na lata. To pamiątka, która z roku na rok będzie zyskiwać na wartości. Tylko pomyśl jakie emocje będzie wzbudzać oglądana za 10 lat albo na dwudziestą rocznicę.

Koniecznie napisz do mnie a sprawdzę dostępność Waszego terminu oraz doradzę Wam jaki film wybrać .

Przeczytaj również: