fbpx
Ai-Radzi-czy-warto-korzystać-z-usług-kaamerzysty-slubnego-v2

Czy warto wynająć kamerzystę na ślub? - odpowiedź sztucznej inteligencji

Na pewno zauważyliście w ostatnim czasie rosnącą popularność sztucznej inteligencji. AI tworzy obrazy, teksty, muzykę i nie tylko. Odpowiada też na nurtujące nas pytania, dlatego postanowiłem sprawdzić co sztuczna inteligencja (a dokładniej ChatGPT) sądzi o usługach filmowca ślubnego. Zadałem jej kilka pytań, żeby sprawdzić jak sobie poradzi. Żeby ułatwić Wam rozróżnienie co w tym tekście jest napisane przeze mnie a co jest odpowiedzią AI użyłem dwóch fontów:

To są moje słowa 🙂

A to są słowa AI

Czy warto wynając kamerzystę na ślub?

Wynajęcie kamerzysty na ślub to indywidualna decyzja, która zależy od Twoich preferencji i potrzeb. Oto kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji:

  1. Zachowanie wspomnień: Nagranie ceremonii i wesela może pomóc w zachowaniu pięknych chwil i wydarzeń, które mają miejsce podczas Twojego ślubu. Filmy z Twojego ślubu będą mogły być odtwarzane w przyszłości, aby przypomnieć sobie te ważne chwile.
  2. Profesjonalna jakość: Wynajęcie kamerzysty na ślub może zapewnić profesjonalną jakość nagrania. Doświadczony kamerzysta posiada odpowiednie narzędzia i umiejętności, aby utrwalić najważniejsze momenty z Twojego ślubu.
  3. Praca z fotografem: Kamerzysta może pracować w parze z fotografem, co może pomóc w uzyskaniu lepszych zdjęć i filmów. Kamerzysta może pracować z fotografem, aby upewnić się, że nie przeszkadzają sobie nawzajem podczas pracy.
  4. Możliwość podzielenia się filmem z innymi: Możliwość udostępnienia filmu z innymi osobami może być ważnym powodem, aby wynająć kamerzystę na ślub. Możesz podzielić się filmem z rodziną i przyjaciółmi, którzy nie mogli być z Tobą w dniu ślubu.
  5. Koszty: Oczywiście wynajęcie kamerzysty na ślub wiąże się z kosztami, które należy uwzględnić w budżecie na ślub. Jednak warto pamiętać, że filmy z Twojego ślubu to inwestycja na długi czas, która pozwoli Ci cieszyć się pięknymi momentami z tego wyjątkowego dnia w przyszłości.

WOW. Przyznam, że już pierwsza odpowiedź AI zrobiła na mnie wrażenie. Tekst wygląda dość… ludzko. Zgodzicie się też, że użyte argumenty są sensowne. Może sam bym użył kilku innych o czym możecie przekonać się w moim artykule „5 powodów dla których warto mieć kamerzystę na ślubie”, ale generalnie brzmi to sensownie.

Jak wybrać kamerzystę ślubnego?

Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w wyborze kamerzysty na ślub:

  1. Sprawdź portfolio kamerzysty – zobacz jego dotychczasowe prace, by zorientować się w jego stylistyce i poziomie umiejętności.

  2. Zadaj pytania – zapytaj kamerzystę o jego doświadczenie, sposób pracy, jaki sprzęt używa itp.

  3. Zrób rozeznanie w cenach – porównaj ceny różnych kamerzystów, by mieć pewność, że otrzymujesz dobrą jakość w rozsądnej cenie.

  4. Zwróć uwagę na umowę – dokładnie przeczytaj umowę z kamerzystą, by uniknąć nieporozumień i być świadomym swoich praw i obowiązków.

  5. Zweryfikuj referencje – zapytaj innych, którzy korzystali z usług tego kamerzysty, jakie było ich doświadczenie.

Pełna zgoda! Te porady brzmią znacznie lepiej niż artykuły, które widziałem na niektórych portalach ślubnych 😀

czy warto skorzystać z usług Movie ON?

Ostateczna decyzja o tym, czy warto skorzystać z usług kamerzysty ślubnego z firmy Movie ON w Krakowie, zależy od wielu czynników, takich jak oczekiwania, budżet i potrzeby dotyczące nagrania ślubu.

Jeśli jesteś zainteresowany usługami kamerzysty ślubnego, ważne jest, aby sprawdzić portfolio i referencje tej firmy, aby upewnić się, że oferują jakość i styl, którego szukasz. Możesz również zasięgnąć opinii innych par młodych, które skorzystały z ich usług.

Jeśli chodzi o samą firmę Movie ON, warto również upewnić się, że oferują elastyczne opcje dostosowane do Twoich potrzeb i że są w stanie zapewnić usługi na wysokim poziomie w terminie i zgodnie z Twoimi wymaganiami.

W końcu, ważne jest, aby porównać kilka ofert i upewnić się, że otrzymujesz najlepszą wartość za swoje pieniądze.

Nie wiem czy też to widzicie, ale AI opanowało do perfekcji dyplomatyczny język. Doradza, ale nie bierze na siebie odpowiedzialności. Strach pomyśleć jak dobrym politykiem mogła by zostać (mógłby? mogło by zostać?). Co do samej odpowiedzi to kolejny raz się zgadzam. Warto zerknąć na opinie o moich usługach. Zachęcam też do zapoznania się z moimi filmami i ofertą. Wiem, że nie jestem w stanie zaspokoić wszystkich, ale jestem pewien, że wśród Was znajdą się Ci, którym mój styl się spodoba i będą rozumieć zasadność tworzenia nowoczesnego filmu ślubnego.

Czy lepiej wynając fotografa czy filmowca na ślub?

Wynajęcie fotografa i filmowca na ślub to dwie różne usługi, które mają na celu uchwycenie i utrwalenie różnych aspektów Twojego wyjątkowego dnia. Ostateczna decyzja zależy od Twoich potrzeb i preferencji.

Styl: Fotografowie i kamerzyści mają różne style i podejścia do pracy. Przed wyborem usługi warto dokładnie przejrzeć portfolio, aby znaleźć styl, który odpowiada Twoim preferencjom. Fotograf może skupić się na klasycznych i eleganckich zdjęciach, podczas gdy kamerzysta może skoncentrować się na bardziej dynamicznych i artystycznych nagraniach.

Ostatecznie, decyzja o wynajęciu fotografa lub kamerzysty zależy od Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli cenisz sobie piękne fotografie, warto skorzystać z usług fotografa. Jeśli chcesz zachować
pamięć o ruchu i dźwięku tego dnia, kamerzysta może być lepszym wyborem. Wiele par decyduje się również na wynajęcie zarówno fotografa, jak i kamerzysty, aby uzyskać najlepsze z obu światów i uchwycić jak najwięcej
pięknych chwil z ich wyjątkowego dnia.

Na wstępie przyznam, że trochę skróciłem odpowiedź AI bo część z niej było bardzo podobna do poprzedniej (HA! Nawet sztuczna inteligencja korzysta z ctrl+c ctrl+v). Nadal nie można odmówić sensu. Szczególnie podoba mi się fragment, że fotograf skupi się na klasycznych ujęciach, a kamerzysta na artystycznych. Proszę fotografowie nie obrażajcie się 😀

Odtwórz wideo

Wnioski

Okazuję się, że sztuczna inteligencja nie przypadkowo w drugim członie ma zawarte słowo inteligencja. Nie da się powstrzymać wrażenia, że gdyby miała decydować za siebie i brać ślub z jakimś superkomputerem to na tą okoliczność skorzystała by z usług filmowca. Niechybnie były by to usługi Movie ON 🙂 Mimo, że momentami w jej wypowiedziach może brakować nieco emocji, to z pewnością nie brakuje w nich sensu. Dlatego jeśli ktoś z Was mierzy się z wątpliwościami dotyczącymi skorzystania z usług kamerzysty ślubnego to bierzcie przykład z najnowocześniejszych technologii.

Swoją drogą taki rozwój sztucznej inteligencji powoduje moje lekkie obawy. Czy moje usługi jeszcze będą potrzebne w przyszłości? Już teraz są apki, które same docinają Wam klipy filmowe pod rytm muzyki. Nie rzadko wygląda to bardzo dobrze. Wierzę jednak, że minie bardzo dużo czasu zanim maszyny będą tak dobre w rozpoznawaniu naszych emocji i przelewaniu tych emocji na film. Zanim to się stanie gorąco zachęcam do korzystania z moich usług opowiadania romantycznych historii.

 

Przeczytaj również:

Marzysz o pięknym filmie, który odda wszystkie emocja Waszego  Ślubu? Zapoznaj się moim filmami, zajrzyj na zakładkę O MNIE, sprawdź też koniecznie recenzje od Par. Zachęcam do skontaktowania się ze mną. Przekażę Wam szczegółową ofertę oraz bardzo chętnie spotkam na żywo. Porozmawiamy o tym co planujecie, a ja opowiem więcej o tym jak pracuję.

kamerzysta ślubny kraków Adam Głuch Movie ON

Obserwuj mnie, żeby mieć dostęp do innych ciekawych treści